MENU
Úvod
Kurzy
MS Windows Server 2016 - základy administrace
záujem o kurz

MS Windows Server 2016 - základy administrace (WS16A)

Kurz je určen pro začínající správce systémů, kteří se v něm naučí vše, týkající se každodenní administrace Windows Server 2016.

Cílem kurzu je zvládnutí instalace, konfigurace a správy serveru pro menší síť, nebo pro údržbu existujicího prostředí do úrovněi střední sítě. Významná část obsahu kurzu je aplikovatelná i na předchozí verze serverů.

V průběhu kurzu každý účastník instaluje a konfiguruje základní infrastrukturní server s rolí řadiče kořenové domény a osvojí si základy administrace. Proto je součástí náplně také nastavení datových úložišť, zabezpečení přístupu k síťovým prostředkům, správu uživatelů a skupin, elementární zabezpečení sítě, auditování a zálohování.

Kurz je zaradený v kategórii: Aplikační a serverové služby
Microsoft

Náročnosť kurzu: začiatočník

Délka kurzu: 3 dny

Náplň kurzu:

 • Úvod do operačního systému Windows Server 2016 (Přehled edic, poznámky k HW specifikacím, základy licencování a přehled novinek Windows Serveru 2012)
 • Instalace operačního systému (Možnosti instalace, Core versus GUI a koncept Minimálního grafického prostředí.)
 • Postinstalační úpravy a přehled nástrojů pro správu (Základní nastavení serveru. Server manager, konzoly MMC a nástroje příkazového řádku. Instalace a odinstalace komponent systému.)
 • Konfigurace datových úložišť a souborové systémy (Fyzický a virtuální disk. Základní a dynamické disky. )
 • Úvod ke Storage Space. (Správa datových úložišť pomocí konzol i příkazového řádku. Technologie NTFS - vlastnosti a nástroje pro diagnostiku a správu. Úvod do ReFS)
 • Zabezpečení přístupu k prostředkům (Oprávnění NTFS. Sdílení prostředků a oprávnění ke sdílení. Základy EFS.)
 • Auditování (Auditování systémových událostí. Auditování zabezpečení. Auditování přístupu k prostředkům)
 • Sledování výkonu a údržba (Nástroje pro sledování výkonu a selhání systému)
 • Zálohování a obnova (Windows Server Backup. Principy zálohování a jejich implementace v praxi. Nástroje pro obnovu serveru pomocí konzoly i příkazového řádku.)
 • Konfigurace sítí v operačním systému Windows Server 2016 (Adresace TCP/IPv4 a TCP/IPv6. Překlad názvů. Nástroje pro diagnostiku sítí. Úvod do IPAM.)
 • Typické role serveru prakticky (Základní souborový a tiskový server. Server DHCP a DNS.)
 • Úvod do Active Directory (Základní principy AD. Plánování AD a přehled novinek. Instalace role a konfigurace řadiče domény. Vytváření a správa uživatelských účtů, skupin, OU a publikování sdílených objektů. Principy a základní využití Zásad skupiny.)

Predpokladané znalosti: Pokročilé zkušenosti alespoň s jedním klientským systémem MS Windows XP/Vista/W7/W8/W10. Minimální znalost serverových OS Microsoft je vítána.

09:00-17:00

Termíny kurzu:

10.03. 12.03.2021 ONLINE
11 700 CZK (bez DPH)
07.04. 09.04.2021 ONLINE 11 700 CZK (bez DPH) objednať
05.05. 07.05.2021 ONLINE 11 700 CZK (bez DPH) objednať
25.05. 27.05.2021 ONLINE 11 700 CZK (bez DPH) objednať