MENU

Offered current developments and news

On-line tour

Newsletter

References of our customers

„As for everything like always ;-)“

SNIF - Troubleshooting a analýza sítě s využitím Snifferu

Slovenská sporiteľňa, a.s.

Last minute offer

Nov 03
Implementing an Advanced Server Infrastructure
This course is intended for Information Technology (IT) professionals who are responsible for planning, designing and deploying a physical and logical Windows Server 2012 enterprise and Active Directory Domain Services (AD DS) infrastructures including the network services. Candidates would typically have experience of previous Windows Server operating systems and have Windows Server 2012 certification (MCSA) or equivalent skills. The secondary audience for this course will be candidates are IT professionals who are looking to take the exam 70-414: Implementing an Advanced Enterprise Server Infrastructure, as a stand-alone, or as part of the requirement for the MCSE certification.
Sleva: 15%
Nov 04
Adobe InDesign CS6 - základní kurz
Kurz je určen všem uživatelům, kteří se chtějí seznámit s praktickou typografií na pozadí špičkového sázecího programu Adobe InDesign. Studenti se seznámí s pravidly hladké a technické sazby, se strukturou písma, tvorbou knih a typografií na Internetu.
Sleva: 10%
Nov 05
Linux - základy ovládání a administrace systému
Kurz seznamuje s OS Linux, jeho instalací, ovládáním, konfigurací a možnostmi využití. Nabízíme školení různých distribucí, dle dohody se studenty. Používáme distribuce CentOS, Suse, Fedora, Slackware, Mandriva. Není-li distribuce domluvena, je použita aktuální verze CentOS (volně dostupná linuxová distribuce založená na Red Hat Enterprise Linuxu).
Sleva: 10%
Nov 10
PowerShell - skriptování ve Windows
Kurz je určen všem kdo se zajímají o nový programovací jazyk PowerShell a chtějí ovládat Windows pomoci příkazových řádku a sestavovat automatizované úlohy ve Windows
Sleva: 10%