MENU
Úvod
Kurzy
Vysoká dostupnost v Microsoft SQL Serveru 2005/2008
zájem o kurz

Vysoká dostupnost v Microsoft SQL Serveru 2005/2008 (MSQL17)

Tento kurz seznamuje administrátory a vývojáře v SQL Serveru 2005/2008 s technologiemi vysoké a nepřetržité dostupnosti SQL Serveru. Zahrnuje různé ochranné mechanismy SQL Serveru 2005/2008 zaměřené na co nejvyšší dostupnost databází, které zajišťují, aby i v případě poruchy serveru nebyl ohrožen plynulý provoz firemních informačních systémů.

Kurz je zařazen v kategorii: DatabázeMicrosoft SQLMS SQL 2005/2008
Microsoft

Náročnost kurzu: pokročilý

Délka kurzu: 1 den

Náplň kurzu:

  • Možnosti vysoké dostupnosti v SQL Serveru: Přehled možností vysoké dostupnosti. Výběr vhodného řešení dostupnosti.
  • Failover Clustering - pro náročné: Přehled failover clusteringu. Oblast ochrany failover clustering a jeho limity. Požadavky na implementaci. Upgrade na failover clustering z ostatních řešení vysoké dostupnosti.
  • Database Mirroring - zrcadlení databází: Přehled database mirroringu. Oblast ochrany mirroringem a jeho limity. Možnosti nastavení zrcadlení databází. Přechod na mirroring z jiných řešení vysoké dostupnosti.
  • Log Shipping - levné řešení: Přehled možností log shipping. Oblast ochrany log shipping a jeho limity. Přechod na log shipping z jiných řešení vysoké dostupnosti.
  • Replikace - doplňková ochrana: Přehled možností replikace v SQL Serveru. Využití replikace na dodatečné zajištění vysoké dostupnosti.
  • Kombinace technologií vysoké dostupnosti: Slabiny jednotlivých technologií vysoké dostupnosti. Maximalizace vysoké dostupnosti kombinací několika technologií.

Předpokládané znalosti:
Znalost základních principů a důvodů vysoké dostupnosti
Znalost administrace MS SQL serveru

Časový rozvrh: 9:00 - 17:00

.

Termíny kurzu:

Není vypsaný žádný termín.


Doporučené předchozí a návazné kurzy: